Daniel Beneš: Musíme spolupracovat, jinak se společný trh rozpadne

Současný stav evropské energetiky je neudržitelný. Může za to ambiciózní a často nedomyšlená klimatická politika Evropské unie i to, že se v mnohém rozchází s politikami jednotlivých států, které si často dělají, co chtějí. Na Fóru Hospodářských novin hovořil nejen o tom Daniel Beneš, ředitel ČEZ, a. s. Hlavním tématem, které bylo 3. prosince 2014 diskutováno v pražském The Mark Luxury Hotelu, byla budoucnost evropské energetiky a zda je možné udržet jednotný evropský trh či jaký dopad mohou mít nové Energetické cíle 2030 na firmy a obyvatele.

Evropská unie se buď musí více integrovat a harmonizovat energetické politiky členských států, nebo se společný energetický trh postupně rozpadne."

Daniel Beneš poukázal na současný stav, kdy i přes společné cíle pro rok 2020 jdou politiky jednotlivých států často proti sobě. Přitom se již vyjednávají energeticko-klimatické cíle EU pro rok 2030.

„Úspěch klimatických cílů ale hodně závisí na tom, aby fungoval hlavní pilíř evropského boje se změnami klimatu, tedy systém emisních povolenek.“

O průběhu setkání Fóra Hospodářských novin se můžete dočíst zde

Partneři setkání: 

                                                                         

Zvukový záznam exkluzivního Fóra s Danielem Benešem: Jaká budoucnost čeká evropskou energetiku?

Copyright © 2015 - 2018 Communa s.r.o. Všechna práva vyhrazena.